Postup prác

Kompletné rekonštrukcie bytov

Je nutné aby starší byt prešiel rekonštrukciou ?

Väčšina panelových a aj tehlových bytov má už vyše 30 rokov a v blízkej budúcnosti každý byt čaká menšia alebo celková rekonštrukcia. Tapety, staré jadro, stará elektroinštalácia, popraskané steny a stropy, stará kuchynská linka, podlahy to sú faktory ktoré majú už svoj vek a je nutné všetko opraviť a revitalizovať si svoje bývanie.

Čo je rekonštrukcia bytu?

Rekonštrukcia bytu: Nové bytové jadro, vodoinštalácie, celková elektroinštalácia bytu, nové stierky alebo omietky, znížené stropy a bodové svetlá, podlahy, radiátory, okná, interierové a vchodové dvere, kuchynská linka a iné.

Bytové Jadro

Staré umakartové bytové jadrá to už “majú za sebou”. Z hygienického a estetické hľadiska už vôbec nespĺňajú požiadavky každodenného života. Nové obkladačky, sanita, a doplnky Vám uľahčia starostlivosť o kúpeľňu.

Nová elektroinštalácia

Hliníková dvoj vodičová sústava a jej istenie dnes už nespĺňa nové normy a zaťažiteľnosť čo raz viac pribúdajúcimi spotrebičmi v domácnosti. Je nutné ju nahradiť medenou troj vodičovou sústavou s predimenzovaním istením a hlavne s prúdovými chráničmi na každý zásuvkový obvod v byte. Základom funkčnosti a bezpečnosti novej elektroinštalácie je kontrola koncových bodov revíznym technikom a vypracovaná revízna správa.

Sadrokartónové stropy

Prečo nie? Sadrokartónové stropy Vám zakryjú všetky nerovnosti, praskliny a spoje panelových stropov a umožnia Vám inštaláciu bodových svetiel.

Nové stierky – omietky

V dnešnej dobe je na trhu široká škála stierok a omietok. Hladké stierky , šťukové omietky, ryhované škrabané omietky úž vo farbe a veľa iných. Základ nových omietok je dobre pripravený podklad. Zoškrabanie starej maľovky, armovanie stien sklolaminátovou sieťkou a stavebným lepidlom a penetrácia. Po takejto úprave povrchu sa nanášajú omietky alebo hladké stierky a farba.

Cena rekonštrukcie

Cena rekonštrukcie bytu sa odvíja od použitých materiálov a Vašich požiadaviek na nás. Každý byt a klient je individuálny a každý má iný pohľad a predstavu o rekonštrukcii. Orientačné ceny rekonštrukcie bytov a bytových jadier nájdete v cenníku prác alebo si vyžiadajte cenovú ponuku.

Povinnosti pred rekonštrukciou

Pred rekonštrukciou bytu alebo bytového jadra Vás čaká veľa formalít a papierovačiek. V prvom rade Vám treba ohlasovaciu povinnosť a povolenie od mesta, potom statický posudok od statika a projektovú dokumentáciu. Ak počas rekonštrukcie plánujete zasahovať do nosných priečok v byte (otvor na dvere, zväčšenie otvoru ) musíte na základe vyjadrenia statika požiadať o stavebné povolenie.