Bytové jadro

Čo, prečo, ako..

Čo to vlastne je? 

Čo to vlastne je? Je súčasťou každého bytu panelákovej výstavby, ktorá začala v období socializmu a naďalej sa v nej pokračuje. Dnešné moderné panelakové byty sa diametrálne odlišujú od predošlých a to nie len kvalitou, ale i kvantitou. Ich množstvo je menšie, ale sú omnoho kvalitnejšie, čo v predošlej dobe bolo práve naopak. Dnes tieto staré bytovky nespĺňajú nové normy ohľadom bezpečnosti a hygieny. Pri rekonštrukcii bytových jadier sa mení skoro celý charakter vášho bytu. Je len na Vás čo a ako budete chcieť zmeniť. Staré bytové jadrá sú často veľkým hendikepom domovom mnohých ľudí, či už po vizuálnej alebo po technickej stránke a preto mnoho ľudí pristupuje k rekonštrukcii.

Prečo rekonštrukcia?

Skôr alebo neskôr to čaká každé bytové jadro. Buď to urobíte vy, alebo sa do toho pustia vaše deti. Staré bytové jadrá sú síce ešte funkčné ale z moderného hľadiska sú zastaralé. V starom jadre sa nedá vymeniť obklad, ani tam postaviť rohovú vaňu a sprchový kút. Hlavne sa to nedá zmeniť tak, aby to spĺňalo bezpečnostné a hygienické predpisy.

Čo vám môžeme sľúbiť.

Existuje mnoho firiem, ktoré sa zaoberajú rekoštrukciou bytových jadier amy sme jednou z nich. Ku každej rekonštrukcii pristupujume individuálne a snažíme sa splniť Vaše predstavy. Niektoré firmi sľubujú, že dokážu prerobiť bytové jadro za 4-5 dní. Je to síce lákavé, ale takýto časový priestor ide na úkor kvality prestavby. Prečo? Určité procesy sa ovplyvniť nedajú. Napríklad: schnutie a vytvrdnutie omietok a lepidiel, či potrebné vyparenie vlhkosti po maľovaní a iné. V našej práci nadväzuje jedno na druhé a preto správna rekonštrukcia by mala trvať minimálne 7-10 dní. Tenčo čas záleží hlavne od náročnosti prestavby podľa predstáv klienta. Tým, že sa vaša rekoštrukcia možno predĺži závisí vždy hlavne na kvalite práce, aby sa zabránilo možným reklamáciám.

Ako na to?

Na zrealizovanie svojich snov nás musíte najprv kontaktovať a to telefonicky, poštou alebo e-mailom. Po dohode s Vami náš pracovník obhliadne miesto rekoštrukcie, možnosti, náročnosť rekoštrukcie. Pokúsime sa s vami prísť na najlešie riešenie, spojenie Vašich predstáv so samotnou rekonštrukciou, spísať objednávku a spolu sa dohodnúť na termíne vykonania prác. Chceme vás upozorniť, že hneď po obhliadke rekonštrukcia nebude realizovaná z dôvodu prípravy. Dopredu potrebujeme vedieť čo všetko musíme zaobstarať mi a čo si chcete dodať vy. Najmä čo sa týka materiálu. Privítali by sme, aby ste nám predložili návrh, akoby to vlastne malo vyzerať, tým sa myslia počty a umiestnenie vypínačov, zásuviek, svetiel, vývod na digestor, vývod na sporák alebo elektroinštaláciu za sporákom a podobne. Najlepšie ja ak nám návrh predložíte buď ručne napísaný alebo pripravený na počítači (pozri obrázok). Pri rekonštrukcii je dôležité, že zákazníci musia rátať minimálne s 3. dňami bez vody a toalety. S rekonštrukciou je spojený neporiadok, na ktorý sa často zákazníci sťažujú, nemôžeme vám sľúbiť, že ukončením prác bude všetko čisté.